Budowa domu troszkę pytań

1.krzysiekwolski » 16 maja 2016, 9:50

Witajcie, zamierzam rozpocząć budowę domu jednorodzinnego. Jak wiadomo jest to bardzo duży koszt i inwestycja na całe życie. Szukam rzetelnych ludzi do jego budowy a następnie wykończenia. Mam również pytanie: jakie są koszty wybudowania domu w stanie surowym oraz jego wykończenia. Dlatego wielka prośba do osób, które posiadają doświadczenie w tym temacie o porady i linki do stron www sprawdzonych wykonawców.

podobne tematy:
Cytuj

2.tomaszkowal » 16 maja 2016, 11:09

Witaj nie określiłeś najważniejszej rzeczy: powierzchni domu oraz czy jest to budynek parterowy, czy będzie mieć poddasze użytkowe. Jest to bardzo istotne przy określeniu cen prac.

podobne tematy:
Cytuj

3.krzysiekwolski » 16 maja 2016, 11:21

Dziękuje za odpowiedź. Przepraszam za mój błąd. Już piszę. Budynek o powierzchni koło 160 m2. Budynek z poddaszem użytkowym oraz garażem na 1 samochód.

podobne tematy:
Cytuj

4.marekwirazka » 16 maja 2016, 11:40

Witam, przyłącze się do dyskusji. Ja już buduję dom i mam dylemat z znalezieniem rzetelnego dekarza, a co najważniejsze której dachówki mam użyć. Poczytałem trochę na temat brygad dekarskich: http://polecamspeca.pl/dekarz i powiem uczciwie, iż mam z tym duży problem. Jak już ktoś posiada dobre referencje to nie ma posiada terminów lub jego oferta cenowa jest wygórowana cenowo. Może ktoś z was posiada namiary na sprawdzonego i w miarę niedrogiego dekarza.

podobne tematy:
Cytuj

5.tomaszkowal » 16 maja 2016, 12:43

Dzięki za podanie kubatury budynku mieszkalnego. Koszt zbudowania takiego domu to rząd czterystu tysięcy złotych. Stan surowy z położeniem dachu to rząd 120 tysięcy złotych. Najdroższe jest jego wykończenie. Koszt samej kotłowni to wydatek ok 50 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o budowlańców, to tak już jest. Rzetelne ekipy mają pracy na rok do przodu. Ludzie z przypadku są wolni, ale ich nie powinno w ogóle brać pod uwagę. Same problemy z nimi.

podobne tematy:
Cytuj
Sortuj wg

« Na każdy temat

cron
 

mapa witryny: sitemap.xml