Czy jest taka opcja aby dać czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

1.tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:45

Cześć, często wyjeżdżam w zimę z domu. Wyjazdy w ostatnim czasie robią się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób chronić budynek przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji centralnego ogrzewania. Posiadam piec na ekogorszek, który przy dłuższych nie obecnościach w domu się nie sprawdzał. Kupiłem więc kolejny kocioł elektryczny. Teraz już nie ma kłopotu z niedoborem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w budynku to nie jestem w stanie sprawdzić czy piec działa należycie i jaka jest w mieszkaniu zadana temperatura. Tak, więc pomyślałem żeby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w domu. Czy ktoś spotkał się z tego rodzaju rozwiązaniem?

podobne tematy:
Cytuj

2.adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Cześć, rozwiązanie twojego problemu znajdziesz w tym miejscu: topro.pl . Dalej masz schemat, który pokazuje możliwości dzisiejszych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podłączyć rozmaitego rodzaju czujniki. Najbardziej popularne to te, które sygnalizują włamanie do domu. Występują jeszcze czujki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę powietrza. Te ostatnie będą dla ciebie. Programujesz na nich minimalną temperaturę. Jak zanotują niższą temperaturę w budynku to włącza się alarm. Te czujki będą dla ciebie odpowiednie.

podobne tematy:
Cytuj

3.lukaszgos » 11 sty 2017, 10:54

Cześć. Obecnie systemy Satel mają ogrom możliwości. Natomiast przeszkodą może okazać się twoja instalacja alarmowa w domu. Jeżeli montaż systemów alarmowych był zrobiony dobrze to będzie można bez kłopotu zainstalować taką czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, w których montaż systemów monitoringu nie był do końca zrobiony z głową. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Na tej witrynie WWW masz schemat montażu systemu monitoringu domu, który posiada tego typu czujki. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie projektowania budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala systemu alarmowego jest montowana przeważnie na strychu.
Cytuj
Sortuj wg

« Na każdy temat

cron
 

mapa witryny: sitemap.xml