Czy muszę wpuścić kominiarza do mieszkania?

1.adampiszczek » 02 cze 2016, 13:26

Cześć. Chciałem się zapytać was czy mam obowiązek wpuszczać co roku kominiarz do domu i mu dawać kasę za sprawdzenie instalacji? Czy jest to podane w jakiejkolwiek ustawie, być może jest to moja dobra wola?

podobne tematy:
Cytuj

2.adamniczyj » 02 cze 2016, 13:33

Witaj. Niestety nie jest to twoja dobra wola. Określa to rozporządzenie budowlane. Tu masz więcej napisane o tym: https://odkurzacze-centralne-bydgoszcz.pl/2022/06/22/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem-warszawa-jakiego-wyselekcjonowac-dentyste-aby-odbylo-sie-prosto-a-bez-omdlen . Z tego co tam przeczytałem to masz obowiązek wpuścić kominiarza. Raz na roku to jest absolutne minimum. Jeśli posiadasz piec na paliwa stałe to nawet powinieneś mieć wizyty kominiarza 4 razy do roku. Jeśli nie będziesz posiadał protokołu z wizyty kominiarza to możesz zapłacić też karę.

podobne tematy:
Cytuj

3.tomaszkisiel » 02 cze 2016, 13:36

Cześć. Mnie dziwi podejście takich osób. Do czego mi potrzebny kominiarz, po co mam mu za to płacić. Przecież ci ludzie troszczą się o twoje zdrowie. W przypadku zapchania kominów możesz zaczadzić się na śmierć. Wtedy jest lament i poszukiwanie winnych tragedii. A należało raz na rok zawołać kominiarza.

podobne tematy:
Cytuj
Sortuj wg

« Na każdy temat

cron
 

mapa witryny: sitemap.xml