Poszukuje firmy, która wykonuje kabiny prysznicowe na wymiar

1.marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Cześć, potrzebuje sprawdzonego fachowca, który zajmuje się montowaniem kabin prysznicowych na konkretny wymiar. Mam do wykonania dwie kabiny. Jedna z nich musi być dostosowana do skosów w łazience na piętrze z poddaszem użytkowym. Będę wdzięczy o namiary na ekipy z Mazowsza.

podobne tematy:
Cytuj

2.lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Nikt nie ma pojęcia kiedy i gdzie powstało szkło. Wiele wieków temu zauważono, iż podgrzewając piasek z popiołem, można uzyskać twardy, półprzezroczysty surowiec - były to prekursor szklarza. W Syrii wytwarzano szkło przez szklarzy już 5000 lat temu. Stamtąd zawędrowało szkło do Egiptu i Europy. Szkło to jednak zasadniczo różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło było matowe, nieprzejrzyste i nie posiadało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami , które wykonał szklarz i odnalezionymi przez archeologów są drobne kulki i wisiorki, których starożytni Egipcjanie używali do przyozdabiania swoich ubrań. Najstarsze odnalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. Natomiast pierwsze szklane kielichy i flakony rozpoczęto wykonywać dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli wykonywać szklarze z Egiptu. To oni także, jako pierwsi opanowali umiejętność tworzenia szkła kolorowego. Dzięki wzbogacaniu topionych surowców o niedużej ilości miedzi otrzymywali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. umiejętność formowania kształtu butelek i karafek dotarła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na końcu, której była umieszczona kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło zbliżone do tego jakie używamy obecnie wyprodukowali dopiero Rzymianie dodając do masy szklanej rud manganu. Pozwoliło im to uzyskać lepszą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Znaczny rozwój szklarstwa w Europie datuje się na IV w n.e. W wytwarzaniu szkła specjalizowano się wtedy na terenach dzisiejszych Włoch, Francji, Hiszpanii. Znaczącym ośrodkiem wytwarzania szkła przez szklarzy była też Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Produkowano tam ówcześnie piękne lustra oraz rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu znacznie wyższą twardość i przezroczystość. Receptur procesu produkcji szkła bardzo dobrze strzeżono, co umożliwiło wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w produkcji luksusowych wyrobów szklanych. Cześć, czy widziałeś ofertę tej firmy z okolic Warszawy - mają bardzo ciekawe pracę. Z tego co widziałem na ich witrynie internetowej to akurat posiadają w ofercie kabiny prysznicowe, które można zamontować na poddaszu. Jak ja robiłem w swoim domu łazienkę to Internet nie był tak rozwinięty. Sam zastanawiam się nad skorzystaniem z ich oferty podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:
Cytuj

3.adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Cześć, nie miałem pojęcia że są tego rodzaju rozwiązania. Właśnie wykańczam dom i zastanawiałem się jak urządzić łazienkę na poddaszu. Taka kabina będzie dla mnie jak znalazł. Muszę sprawdzić jak kształtuje się to cenowo. Dziękuje za namiary na tą firmę.

podobne tematy:
Cytuj
Sortuj wg

« Na każdy temat

cron
 

mapa witryny: sitemap.xml